Komerční využití konopí - rostlina s mnoha vlastnostmi

Konopí je rostlina, která má mnoho využití. Přestože v některých zemích je stále považována za drogu, v mnoha dalších zemích se konopí stává stále více akceptovanou rostlinou s mnoha komerčními využitími. V tomto článku se zaměříme na některé z těchto využití.

 

Průmyslové konopí může být použito k výrobě papíru, textilu, biopaliv a stavebních materiálů. Výroba papíru z konopí může být mnohem šetrnější k životnímu prostředí než tradiční výroba z dřeva, jelikož konopí roste mnohem rychleji a vyžaduje méně chemických látek. Textilní průmysl také začíná využívat konopí, jelikož konopné vlákno může být použito k výrobě oděvů, koberců a kabelů. Konopí také poskytuje alternativu ke klasickým stavebním materiálům, jako je například dřevo.

 

Kromě průmyslového využití může konopí také být použito jako zdroj potravin. Semena konopí jsou bohatá na proteiny a jsou často používána v potravinářském průmyslu pro výrobu potravin jako jsou například cereálie, energetické tyčinky a nápoje. Konopné semínko obsahuje také zdravé omega-3 a omega-6 mastné kyseliny.

 

A samozřejmě, nejznámější a nejkontroverznější použití konopí je jeho použití kouřením. Mnoho zemí tento způsob již legalizovalo, jelikož se ukázalo, že kanabinoidy, jako je například CBD či HHC, mohou pomoci s bolestí, úzkostí a dalšími zdravotními problémy. V některých zemích, jako například v Kanadě a v některých státech USA, je již konopí legalizováno pro rekreační účely.

Používáme ověření věku Adulto