PAX : 4 nejčastější chyby při vaporizaci. Neděláte je taky?

Vaporizace je nesmírně oblíbený a účinný způsob, jak dostat z bylinek maximum účinných látek, voňavých silic a dalších benefitů. Na rozdíl od běžného kouření při vaporizaci nevzniká škodlivý kouř, který zatěžuje naše dýchací ústrojí a ostatně také okolí.

Abyste mohli čerpat všechny výhody, které jsou s vaporizací spojené, je potřeba dodržovat několik zásadních pravidel a vyvarovat se nejčastějších chyb, které mají vliv na (ne)kvalitu vdechovaných par i samotný požitek. Zajímá vás, které to jsou? Čtěte dál a dozvíte se to!

Chyba č. 1: Nic jste si o vaporiaci nezjistili

Vaporizace není žádný novodobý výmysl, nýbrž promyšlený fyzikální proces, během kterého dochází k uvolňování par. Ačkoli se první vaporizéry objevily v Kalifornii někdy v 19. století, absolutní boom zažívají až v současnosti.

To díky inovativním přístrojům (v naší nabídce najdete třeba oblíbené modely PAX 2 a PAX 3), které dokáží dostat z bylinek maximum účinných látek, voňavých silic a dalších benefitů.

Je ovšem potřeba si o samotném procesu, ale i jednotlivých vaporizérech něco zjistit, nekupovat tzv. „zajíce v pytli“ a užít si samotný rituál se všemi výhodami, které se k němu vážou.

Chyba č. 2: Špatně vybraný a neudržovaný vaporizér

Na chuť páry mají značný vliv nejen samotné bylinky, ale především vaporizér. Řeč je především o jeho kvalitě a pravidelné údržbě. U vaporizéru pochybné kvality i značky, pořízeného někde na tržnici za pár stovek opravdu nelze očekávat zázraky.

Protože vaporizéry pracují s vysokými teplotami, je potřeba, aby byly vyrobeny z kvalitních materiálů, které jim odolají. Tyto a další podmínky splňují naše vaporizéry PAX 2 a PAX 3, které patří mezi absolutní špičku, kterou můžete v téhle oblasti pořídit. Ani ten nejlepší vaporizér ale nemůže sloužit dobře, pokud o něj nebudete správně pečovat.

Pečujeme o vaporizér ve třech jednoduchých krocích:

  1. Po každé inhalaci je nutno z komory odstranit sušinu.
  2. Komoru očistěte od rozdrobených zbytků bylinek štětečkem nebo kartáčkem
  3. Jednou za čas je potřeba vyčistit komoru, náustek a dráhu, kterou je vedena pára.

Chyba č. 3: Špatná nebo nesprávně připravená náplň

Moderní vaporizéry (například zmíněné modely PAX 2 a PAX 3) pracují s bylinkami i extrakty. Abyste si vychutnali jejich maximální účinek a všechny benefity, je potřeba věnovat přípravě bylin dostatečnou pozornost. V první řadě je nutné sušinu důkladně pomlet. Sušina pomletá na prach totiž umožňuje získat mnohem více aktivních látek než bylinky podrcené mezi prsty nebo pomleté průměrným mlýnkem.  

Dalším krokem je správné naplnění komory vaporizéru. To, jak komoru plnit, se liší dle jednotlivých modelů. Třeba u kondukčních vaporizérů musí být sušina vložena do komory relativně natěsno, což umožní správné šíření tepla, nezbytné pro optimální produkci páry. U zařízení fungujících na základě konvekce, je potřeba sušinu umístit v komoře natolik volně, aby nebránila proudění horkého vzduchu, který ji zahřívá.

Chyba č. 4: Nesprávná technika a příliš intenzivní vaporizace

Je potřeba si uvědomit, že vaporizace není to samé jako klasické kouření, během kterého dochází ke spalování bylin a vdechování kouře. Byliny se během vaporizace nepálí, ale ohřívají, čímž mají mnohem větší potenciál uvolňovat všechny účinné látky a extrakty. Většina modelů vaporizérů tak vyžaduje, aby se pára vdechovala pomalu.

To proto, aby teplo ze žhavícího tělíska prostoupilo sušinou a mohla se vytvořit jemná pára. Správnou technikou a pomalým vdechováním páry lze dosáhnout nejlepších účinky vaporizace. Častou chybou je ale také příliš intenzivní vaporizace během krátké doby, která může u nezkušených jedinců zvyšovat účinky bylinek. Proto je dobré absolvovat 4 – 5 dechů a pak – dle aktuálního rozpoložení – případně ve vaporizaci pokračovat.

Používáme ověření věku Adulto