Semínková sezóna již začala!

Na začátku roku je ideální čas začít plánovat nákup semínek pro svojí zahrádku, abyste byli plně připraveni na sezónu pěstování venku, které zhruba trvá od března do listopadu, v závislosti na tom, kde přesně se pohybujete.

 

semena konopí

Semínka marihuany jsou považována za produkt z konopí, stejně jako květina, poživatiny a koncentráty. Jejich legálnost závisí na tom, ve kterém státě žijete. Například, plnoleté osoby mohou legálně nakupovat a prodávat semínka v rámci svého vlastního státu, ale nemohou putovat dál přes státní hranice. Lidé žijící ve státech s legalizací lékařské marihuany si mohou koupit semena, pouze pokud mají lékařskou kartu. U nás je ten první způsob tedy můžeme si semínka nakoupit ale nesmíme je převážet dál za hranice.

Kde mohu koupit konopná semínka?

Mnoho světově proslulých seed bank je v Nizozemsku, Velké Británii, Španělsku a dalších zemích, kde jsou zákony o konopí méně omezené. Seed banky poskytují semena od různých pěstitelů.

V zemích kde je prodej semínek konopí legální pro dospělé nebo s programem lékařské marihuany si můžete koupit semena v rámci svého vlastního státu, a to buď v lékárně, nebo prostřednictvím webových stránek prodejce semínek.

cannabis seeds

Chovatelé hovoří o „nestabilní genetice“, což znamená, že původ semínka je neznámí. Ujistěte se, že když si koupíte balení semínek, může to nebo pěstitel, který jej vyprodukoval, uvést, odkud semena pocházejí a jak byla zkřížena. Pokud nemůžete získat historii semínka, může být čímkoliv a je to výsledek špatných chovatelských postupů.

Nezkušený pěstitel může jednorázově zkřížit samce a samici a prodat výsledná semena jako nový hybridní model, ale profesionálové obvykle své modely podrobí několika cyklům zpětného křížení, aby stabilizovali genetiku a zajistili konzistentní rostliny, které tuto genetiku odrážejí.

Který model bych měl pěstovat?

Dokonce i jedna rostlina může vyprodukovat spoustu pupenů v době sklizně, takže se ujistěte, že pěstujete model, který se vám líbí. Všímejte si modelů, které vás baví, když je třeba kouříte s přáteli nebo sami doma, poté zvolte tyto semínka a zkuste je sami vypěstovat.

Některé modely se pěstují snadněji než ostatní, protože jsou odolnější vůči plísním a škůdcům, takže pokud jste v pěstování noví, možná budete chtít vyzkoušet snazší začátek.

Některé modely také rostou déle než jiné. V závislosti na tom, zda roste uvnitř nebo venku, možná budete chtít vypěstovat rychlejší odrůdu marihuany, pokud žijete v klimatu, který je na začátku sezóny chladný a vlhký. Například indiky jsou známé tím, že mají kratší dobu květu než sativy.

Všechny tyto informace byste měli mít k dispozici při nákupu kvalitního osiva.

Jaký je rozdíl mezi feminizovanými a samonakvetacími semeny?

cannabis seeds

 

Feminizované semena

Semena mohou být feminizovaná, což znamená, že je můžete rovnou vložit do půdy a začít nechat růst. Je zaručeno, že tato semena budou samičí a tím pádem budou produkovat pupeny. Díky tomu se nemusíte namáhat s oddělováním samčích semínek.

Snižuje také riziko, že do vaší plodiny vklouzne zatoulaný samec - jen jeden samec může opylovat obrovskou část úrody, což způsobí, že vaše ženy soustředí svou energii na produkci semen místo pupenů.

Samonakvétací semena 

Samonakvétací rostliny se s věkem mění z vegetativního režimu do režimu kvetení, nikoli změny jejich světelného cyklu. Mají krátkou dobu pěstování do sklizně a mohou být připraveni ke sklizni už za 2 ½ až 3 měsíce od okamžiku, kdy semena zasadíte do země. Nevýhodou je, že jsou obvykle méně účinné, ale autoflower semena jsou skvělá pro lidi, kteří chtějí pěstovat konopí, ale nechtějí při tom trávit spoustu času.

Kolik semen marihuany bych měl koupit? Přežíjí všechny?

cannabis seedling

Když vypěstujete jakékoli množství semen, část z nich nebude fungovat, i když je získáte od seriózního chovatele. Vždy počítejte s tím, že zhruba 1/4 z celkového množství, které vložíte do země nevyklíčí nebo zemře.

Pokud chcete, aby šest rostlin konopí sklidilo pupeny a rostly z běžných semen, začněte asi čtyřikrát více, nebo s 24 semeny. Některé nevyklíčí a některé se ukáží jako samci, a pak se budete chtít zbavit šesti nejlepších fenotypů. Pokud pěstujete feminizovaná semena, můžete v tomto případě pravděpodobně začít s přibližně dvakrát větším počtem semen (asi 12); pár nevyklíčí a poté se zbaví šesti nejlepších fenotypů. Na jakékoliv bližší informace o pěstování se neváhejte obrátit na našich webových stránkách.

Ujistěte se, že vždy zůstáváte v zákonném limitu vašeho pěstování rostlin CBD.

 

Článek napsal: www.seminkomat.cz

 

Používáme ověření věku Adulto