PAX: Přestat kouřit je snazší, než si myslíte!

Přemýšlíte se začátkem nového roku nad tím, že byste se konečně zbavili jednoho ze svých zlozvyků. Kterým je kouření? Určitě víte, že pro vaše tělo by to bylo to nejlepší. Jak ale na to, aby se vám to konečně povedlo? Na cestě ke změně je potřeba dodržet několik důležitých pravidel.

Proč to děláte?

V první řadě musíte mít jasno v tom, proč vlastně chcete s kouřením přestat. Rádi byste tento zlozvyk odbourali kvůli dětem anebo vás motivuje nový partner? Nebo chcete konečně udělat něco pro své zdraví a zároveň ušetřit peníze? Motivací k típnutí poslední cigarety může být i touha potkat nového partnera. A ruku na srdce mnoho lidí představa kouřící drahé polovičky příliš štěstím nenaplňuje. Na to, abyste s kouřením přestali, je potřeba umět zvládnout svůj mozek. To je sice poměrně složitý orgán, ale pracovat se s ním dá. Stačí si několikrát denně v duchu říct, že cigaretu nepotřebujete a mozek začne svoji pozornost orientovat jiným směrem.

Co do ruky?

Většina kuřáků, kteří se snaží s tímto zlozvykem přestat, si stěžuje na to, že jsou zvyklí mít něco v ruce. Při pití kávy drží cigaretu, při rozmlouvání s přáteli jí dokonce gestikulují. A najednou mají ruku prázdnou. Právě tuto absenci může vhodně nahradit vaporizér, který sice také produkuje horké páry vhodné k inhalaci, ale může se stát jakýmsi mezistupněm při odvykání kouření. Například vaporizér pax 3 lze použít i na inhalaci sušených bylinek a extraktů. Díky tomu se lze postupně začít zbavovat nikotinu a nahrazovat jej čistě přírodními produkty. Nechcete-li investovat do extrémně sofistikovaného zařízení, když ani nevíte, jestli jej budete používat, můžete to nejprve vyzkoušet s o něco levnější druhou generací. Vaporizér pax 2 se může stát vaší vstupenkou do světa vaporizace a zároveň vám pomoci s odvykáním kouření.

 

Pozor na stres

Nadměrná psychická i fyzická zátěž může zhatit vaše plány týkající se nejen kouření, ale i hubnutí či dalších fyzických změn. Vyhýbejte se jí, pokud můžete. Neberte si toho na sebe více, než unesete. Pokud se již dostanete do stresu, raději začněte myslet na něco pozitivního, rozhodně ale nesahejte po cigaretě. Zaměstnejte svoji mysl čímkoliv, co vám pomůže zapomenout na to, že máte chuť na cigaretu.

Používáme ověření věku Adulto